Jak zacząć współpracę z trenerem personalnym? Pytania i odpowiedzi cz.1

Trening personalny to dla wielu osób wciąż zagadkowy temat. Niby wiadomo, że trener pomoże schudnąć, nauczy prawidłowej techniki ćwiczeń, ułoży dietę, ale…

Kiedy szukasz swojego trenera to pojawia się wiele różnych wątpliwości i pytań.

Dlatego zapraszam Cię do przeczytania pierwszego artykułu z serii, która pomoże Ci rozpocząć przygodę z treningami na siłowni (i nie tylko).

1.Jak zacząć?

Wystarczy się skontaktować! Napisz do mnie poprzez formularz dostępny tutaj lub zadzwoń – 515259221.

Nie zastanawiaj się nad tym „co napisać”, wystarczy krótkie:

„Cześć! Jestem zainteresowany treningami”, a ja zajmę się resztą.


2.Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie odbywa się w formie rozmowy w kawiarni lub rozmowy połączonej z próbnym treningiem na siłowni.

Podczas konsultacji omówimy, co tak naprawdę chciałbyś zrobić ze swoim ciałem. Pomogę Ci skonkretyzować Twoje założenia, opowiem w jaki sposób będziemy je realizować (plan krok po kroku), dowiesz się ile pracy należy włożyć w realizację ustalonych celów, a także ile czasu zajmie całe przedsięwzięcie.

Jeżeli przyjdziesz na próbny trening (w Cityfit Rondo ONZ), pochylimy się dodatkowo nad aktualną kondycją Twojego ciała.

Spotkanie potrwa ok 40 minut, a jak się na nie zgłosić?

Odpowiedź jest w pytaniu wyżej, po prostu napisz – kliknij tutaj.


3.Jak powinienem się przygotować do konsultacji/próbnego treningu?

Tak naprawdę wystarczy, że przyjdziesz 🙂

Konsultację przeprowadzam w swobodnej i komfortowej atmosferze.

Nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy z treningu, czy odżywiania…

Nie musisz mieć poukładanego scenariusz w głowie, na zasadzie „co będę mówić?”…

Nie musisz stresować się – „O co ten trener będzie mnie pytać?”…

Tak jak wspomniałem wyżej – napisz, przyjdź, a ja zrobię resztę.

Oczywiście, jeśli trenowałeś wcześniej konkretnym planem treningowym lub byłeś na przygotowanej diecie – warto zabrać rozpiski ze sobą.

W przypadku przebytych kontuzji lub problemów zdrowotnych np. z sercem, kręgosłupem itp. – możesz przynieść badania, abym mógł zobaczyć w czym będą ograniczać nas Twoje przypadłości i jak możemy nad nimi pracować.


4.Czy muszę umieć ćwiczyć przed zgłoszeniem się do trenera?

Nie, właśnie po to przychodzisz na treningi personalne aby zrozumieć jak działa Twoje ciało i nauczyć się prawidłowych zasad wykonywania ćwiczeń.

Przestrzegam Cię przed myśleniem typu: „może najpierw poćwiczę sam, trochę wdrożę się w siłownię, a później pójdę do trenera”. Początkowe tygodnie są najważniejsze! Jeżeli rozpoczniesz działania mając jakieś wady postawy, spięte mięśnie lub nieodpowiednią technikę, to wykształcisz złe nawyki, które później trudno będzie usunąć!


5.Trenuję już jakiś czas, w czym może pomóc mi trening personalny?

Wszystko zależy od tego, czy jesteś zadowolony z efektów swojej pracy.

Jeżeli widzisz, że np.: od pewnego czasu nie robisz już postępów, bolą Cię plecy, barki lub kolana przy wykonywaniu ćwiczeń lub znudził Ci się dotychczasowy trening, to trzeba coś zmienić.

Rolą trenera jest zaproponowanie metod, które pobudzą Twoje ciało do rozwoju na każdym etapie wytrenowania.


6.Co jeśli wstydzę przyjść na siłownię?

Doskonale zdaję sobie sprawę, że sama myśl o siłowni może napełniać Cię obawami. Wyobrażasz sobie te wszystkie piękne i wyrzeźbione ciała, które będą patrzeć na Ciebie z pogardą oraz szeptać nieprzyjemnie rzeczy na Twój temat.

Być może kiedyś tak było, ale w rzeczywistości klub fitness jest miejscem przyjaznym każdemu kto chce coś zrobić ze swoim ciałem. Ludzie są uprzejmi, a Ty przecież nie przychodzisz sam, tylko z trenerem, który jest Twoim opiekunem i zadba o to abyś poczuł się komfortowo.

Moje doświadczenie pracy w CityFit Rondo ONZ pokazuje, że zawsze można znaleźć ustronne miejsce (np. salka fintess) lub dogodną godzinę, kiedy możesz trenować bez obecności innych osób.


7.Dlaczego trener personalny, a nie zajęcia grupowe, crossfit lub zajęcia fitness?

Nawet jeżeli preferujesz zajęcia w większej grupie, to warto podejść do nich właściwie przygotowanym. Nie zawsze instruktor, mając pod opieką kilka osób będzie mógł indywidualnie skorygować technikę lub dopasować do Ciebie ćwiczenie.

Co więcej, intensywne tempo zajęć grupowych może sprawić, że dopadnie Cię kontuzja lub zniechęcenie, jeżeli nie poznasz właściwego sposobu wykonywania podstawowych ruchów. Trener pomoże Ci wzmocnić Twoje ciało przed zajęciami oraz nauczy odpowiedniej techniki, dzięki czemu będziesz mógł trenować bezpiecznie.


8.Czy nauczę się bezpiecznego i efektnego wykonywania ćwiczeń?

Tak! Jedną z najważniejszych ról trenera personalnego jest nie tylko nauczenie Cię prawidłowej techniki, ale również dopasowanie jej do Ciebie. Każdy z nas ma inną budowę ciała oraz predyspozycje, dlatego sposób wykonania ruchu będzie się różnić w zależności od tego jaką długość mają Twoje kończyny, tułów, jakie są między nimi proporcje itp.

Bezpieczny trening to również świadomość swojego ciała – musisz nauczyć się odpowiednio napinać brzuch, pracować łopatkami, koordynować odpowiednie mięśnie, tak by ruchy Twojego ciała nabrały naturalności.


9.Czy dieta jest potrzebna?

Dieta to sposób w jaki się odżywiasz.

Jeżeli karmisz swoje ciało dobrymi produktami i dbasz o nie, ono odwdzięczy Ci się zdrowiem oraz estetycznym wyglądem.

Moje podejście do „diety” polega na tym, że najpierw identyfikujemy Twoje złe nawyki żywieniowe, a następnie je zmieniamy.

Dopiero później przygotowuję indywidualny program odżywiania, który zapewni Ci efektywne osiągnięcie założonego celu, a także jego utrzymanie na stałe.

Pamiętaj! Dieta to nie głodówka, czy jedzenie samego kurczaka z ryżem, to styl życia, dzięki któremu Twoje ciało naturalnie osiągnie pożądane przez Ciebie kształty.


10.Czy trening siłowy sprawi, że będę wyglądać męsko?

To pytanie często zadają sobie kobiety.

Sztanga i hantle kojarzą się paniom z przerośniętymi męskimi sylwetkami, nieestetycznymi mięśniami oraz zaburzonymi proporcjami.

Tymczasem jeżeli chcesz poprawić pośladki, zmienić proporcje sylwetki (tak by nabrały kształtu klepsydry), to nie zrobisz tego poprzez skakanie na zajęciach fitness, czy też godziny cardio.

Mięśnie są Ci potrzebne do tego aby: ujędrnić ciało, pozbyć się cellulitu, nabrać ładnych kształtów, a także… schudnąć! (jeśli taki jest Twój cel – masa mięśniowa przyspiesza metabolizm).

Karolina trenowała siłowo, zobacz jak zmieniła się jej sylwetka – kliknij tutaj!


Tym sposobem dotarliśmy do końca pierwszej serii pytań związanych z treningiem personalnym. Kolejna już niebawem 🙂

Na pewno warto zajrzeć do artykułu, który stworzyłem jakiś czas temu – kim jest trener personalny?


Mam nadzieję, że artykuł okazał się pomocny.

Uważasz go za wartościowy? udostępnij dla znajomych 🙂

Chcesz otrzymać powiadomienia o nowych wpisach na blogu oraz otrzymać bezpłatne gratisy?

Zapisz się do newslettera!

 

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną?

Przejdź do zakładki KONTAKT i napisz.

Chętnie spotkam się z Tobą na konsultację, w okolicy Ronda ONZ np. w Green Cafe Nero Rondo ONZ.