Studio Treningu Personalnego Creo Place

Studio treningu personalnego na Wilanowie jest kolejnym miejscem prowadzenia treningów personalnych w Warszawie, przez trenerów personalnych naszego zespołu. Stworzyliśmy przestrzeń, umożliwiającą trening w komfortowych i kameralnych warunkach. Studio treningowe wnosi nową jakość do treningu personalnego. Prezentujemy zupełnie inne podejście do zmiany ciała, niż typowa siłownia na Wilanowie (czy ogólnie, w Warszawie).

Szukasz studia treningowego oraz treningu personalnego dla siebie? Przyjdź na bezpłatną konsultację do Creo Place i zobacz jak to wszystko wygląda w praktyce – kliknij tutaj!

studio-treningu-personalnego-wilanow

Studio Treningu Personalnego na Wilanowie – Creo Place. Kolejne miejsce prowadzenia treningów personalnych o podwyższonym standardzie oraz skuteczności.

Co to jest studio treningu personalnego?

Studio treningu personalnego jest obiektem, którego nie należy mylić ze standardową siłownią lub klubem fitness z zajęciami grupowymi. Zmieniasz tam swoje ciało indywidualnie, pod okiem trenera personalnego oraz przy pomocy innych specjalistów: dietetyka i fizjoterapeuty.

Przeważnie studia treningowe są kameralnymi obiektami, o średniej powierzchni między 50, a 300 m2, bywają podzielone na kilka niezależnych, oddzielonych od siebie pokoi (stref) treningowych, zapewniających klientom komfortowe warunki ćwiczeń.

Charakterystyczną cechą studiów treningu personalnego jest również dbanie o komfort klientów: czyste szatnie i łazienki, uprzejma obsługa, zdezynfekowany sprzęt, a przede wszystkim – otwartość na opinię klienta. Każde miejsce, które nie jest komercyjnym obiektem, powinno być tworzone dla przychodzących tam ludzi, dlatego tak istotny bywa konstruktywny feedback z ich strony.

Zawód trenera personalnego, to już blisko 10-sięć lat mojego życia i tysiące godzin spędzonych na standardowej siłowni. Przez ten okres nie tylko wypracowałem własny program pracy z klientami, ale również zaobserwowałem co podnosi efektywność treningów personalnych oraz dążenia do obranego celu.

Budując własne studio na warszawskim Wilanowie, kierowałem się zdobytym doświadczeniem, tak by stworzyć miejsce, które będzie inkubatorem Twojego wymarzonego ciała, zdrowia i samopoczucia.

Poniżej lista najważniejszych korzyści płynących z treningów w indywidualnym studio, okiem trenera personalnego:

Kompleksowe i profesjonalne podejście

Praca nad zmianą sylwetki to nie tylko hektolitry potu przelane z trenerem personalnym, bardzo często potrzebna jest również pomoc dietetyka, czy fizjoterapeuty. Lepsze zdrowie zawsze wiąże się z pracą nad właściwym odżywianiem, czy poprawą sylwetki (szczególnie w przypadku bólów kręgosłupa, napięć mięśniowych itp), dlatego kompleksowa przemiana ciała wymaga zespołu specjalistów.

Najlepsze warunki do pracy nad ciałem

Ktoś powie – ćwiczyć można wszędzie, jasne, dodam od siebie, że nawet trzeba dbać o siebie bez względu na sytuację i możliwości. Jednakże, jeżeli możesz trenować w miejscu, które pomoże Ci trenować w jak najlepszy oraz najbardziej efektywny sposób, to warto wykorzystać taką opcję. Przykładowo – jeśli wstydzisz się trenować na publicznej siłowni lub po prostu czujesz skrępowanie jako nowicjusz, w studio możesz ćwiczyć bez skrepowania. Patrząc z drugiej strony – masz wrażenie, że nie możesz już niczym zaskoczyć swojego ciała? Że od dłuższego czasu nie robisz postępów? Studio treningowe daje więcej możliwości przygotowania ambitnego, spersonalizowanego pod Twoje wyśrubowane cele treningu.

Studio treningowe to nie siłownia

W swojej karierze trenerskiej spędziłem na siłowni tysiące godzin prowadząc treningi indywidualne. Moje obserwacje wskazują, że takie publiczne miejsce ma kilka istotnych minusów: tłok, kolejki do sprzętów, głośne telewizory, kiepska muzyka, brud w szatniach, nieuprzejma obsługa, nieintuicyjny system wejścia (patrz kluby Cityfit). Pomijając wspomniane już wyżej kwestie np. wstydu, czy potrzeby przygotowania mocniejszego treningu, wyobraź sobie sytuację, kiedy po pracy biegniesz poćwiczyć, z myślą – „w końcu czas dla mnie, odpocznę od wszystkiego psychicznie”, a tymczasem trafiasz na… tłok w szatni, niewydolną klimatyzację, muzykę jak na wiejskiej dyskotece i kolejki do hantelek. Nawet jeśli korzystasz z usług trenera personalnego, to czy takie zajęcia mogą być efektywne? Zmęczony psychicznie po pracy, rozkojarzony przez dużą ilość ludzi, wkurzony słaba muzyką, nie masz szans wyciągnąć z treningu personalnego 100%.

Chciałabyś jak najszybciej wrócić do formy i odzyskać dawne ciało, ale… regulamin siłowni zabrania przychodzenia z wózkiem? W studio treningowym poczujesz się swobodnie – możesz po prostu przyjechać z maluchem, wejść z wózkiem na indywidualną salę treningową, a tam ćwiczyć pod okiem trenerki personalnej, mając jednocześnie dziecko na widoku.

studio-treningu-personalnego-wilanow

Indywidualna opieka, kameralna przestrzeń, dbałość o Twój komfort – to cechy studia treningu personalnego.

Możliwość zachowania prywatności

Istnieje grupa osób, dla której niezbędnym warunkiem do swobodnego trenowania jest zachowanie prywatności. Przyczyny takiego podejścia mogą być różne np.: wstyd w związku z wyglądem własnego ciała, niechęć do dużych skupisk ludzkich lub dyskomfort, że znajomi, czy podwładni zobaczą mnie podczas ćwiczeń itp. Kolejnym argumentem mogą być skomplikowane umowy albo wyciąganie danych osobowych przez wiele dużych, sieciowych siłowni oraz klubów fitness. Studio treningowe wychodzi na przeciw tym zjawiskom. Układ indywidualnych sal treningowych sprawia, że podczas ćwiczeń, obecne są tylko dwie osoby: trener personalny i klient. Dlatego właśnie obawy związane ze wstydem, troską o prywatność, czy dyskomfortem psychicznym, można zostawić za drzwiami studia – wchodzisz, robisz swoje, a później wychodzisz, nie będąc niepokojonym przez kogokolwiek. Komercyjne siłownie, ze względu na profil swojej działalności, nie są w stanie zapewnić takich warunków.

Społeczność ludzi takich jak Ty

Jeżeli natomiast cenisz sobie kontakt z innymi ludźmi, to studio treningowe skupia wokół siebie ludzi podobnych Tobie. Nie przychodzą tu przypadkowe osoby, tylko takie jak Ty – oczekujące indywidualnego podejścia oraz dobrych warunków do ćwiczeń. Nowe podejście do zajęć grupowych – personalnego treningi grupowe, czyli ćwiczenia do 5 osób, umożliwiają czerpanie energii ze wspólnego wysiłku oraz zapewniają opiekę trenera, pilnującego bezpieczeństwa i techniki W przypadku standardowej siłowni, bardzo często obracasz się wokół obcych osób, przychodząc do studia treningu personalnego – czujesz się jak u siebie.

Bezpieczeństwo w czasie COVID-19

Koronawirus zmienił rzeczywistość korzystania z siłowni, a także podejście samych trenujących. Jeżeli czujesz dyskomfort, kiedy przebywasz w zatłoczonym miejscu, pełnym obcych ludzi, to nie ma mowy o efektywnym treningu. Może być też tak, że celowo chcesz unikać dużych skupisk, żeby ograniczyć możliwość zarażenia się wirusem. W obydwu przypadkach rozwiązaniem problemu jest właśnie studio treningu personalnego. Przede wszystkim dzięki z góry ograniczonej liczbie korzystającej ze studia osób – nie ma możliwości trenowania samodzielnie, klienci przychodzą wyłącznie na umówione treningi personalne lub personalne zajęcia grupowe. Dzięki takiemu modelowi działania unikasz tłoku, a na zajęciach możesz utrzymać bezpieczny dystans. Oczywiście oprócz tego zachowywane są wszelkie zalecenia sanepidu, tak by klient mógł czuć się bezpiecznie.

Studio treningowe czy siłownia? Jakie są różnice

W powyższych fragmentach tekstu, już kilkukrotnie wskazywałem różnice między siłownią, a studiem treningu personalnego. Poniżej krótkie podsumowanie, które może również pomóc Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie miejsca do ćwiczeń.

Poniżej zestawienie najważniejszych, moim zdaniem, aspektów:

1. Powierzchnia.

Siłownie należą zazwyczaj do większych obiektów, a studia treningowe mają kameralna powierzchnię. W przypadku tych drugich, przestrzeń być podzielona na samodzielne pokoje/sale treningowe, tak by klient mógł ćwiczyć indywidualnie z trenerem.

2. Model działania.

Kluby fitness i siłownie są projektowane pod kątem obsłużenia jak największej ilości klientów – przewija się przez nie dużo osób oraz często występuje niekomfortowe zagęszczenie ludzi. Studio treningowe omija problem tzw. godzin szczytu, ponieważ opiera swoją działalność o umawiane treningi personalne, stąd tez nie występuje to problem zatłoczonej powierzchni.

3. Czystość oraz higiena.

Kiedy Twoje miejsce odwiedzają setki osób dziennie, wtedy nie ma szans na ciągłe utrzymanie nieskazitelnej czystości. Niestety z czasem na każdej siłowni pojawia się problem przykrego zapachu, brudnych toalet czy zakurzonych szafek. Studia treningowe są pod tym względem bardziej komfortowe – wąska grupa korzystających z nich osób, umożliwia bieżące dbanie o czystość sanitariatów. Dodatkowo, profesjonalne studia wyposażone są w odpowiednią wentylacje oraz klimatyzację, zapewniające pełny komfort treningów.

4. Indywidualne podejście i kompleksowa opieka.

Studio jest nastawione na treningi personalne oraz zapewnienie klientowi najlepszych efektów. Dlatego właśnie zatrudniany jest zespół specjalistów: trener personalny, fizjoterapeuta, dietetyk, masażysta, psycholog – którzy pracując wspólnie są w stanie przygotować dla klienta najlepszą drogę przemiany ciała. Podobnie przestrzeń studia, w odróżnieniu od siłowni, nie ma za zadanie obsłużenia jak największej liczby osób, tylko zapewnienia komfortu jednostce. Oznaką spersonalizowanego podejścia jest także elastyczność, przykładowo – młode mamy z wózkiem, nie mają szans poćwiczyć na siłowni, natomiast bez problemu wjadą i skorzystają z treningu w studio.

5. Wysoki komfort ćwiczeń.

Tak jak wspominałem wyżej, komfort ćwiczeń jest kluczowy celem uzyskania jak najlepszych efektów treningów personalnych. Dla kogoś będzie to brak dziwnych, krepujących spojrzeć, dla innej osoby możliwość zachowania prywatności, dla jeszcze innej – zaufanie i gwarancja kompleksowego podejścia… a może po prostu możliwość odbycia treningu bez hałaśliwej muzyki, świecących telewizorów i ogólnego zgiełku? Każdy człowiek ma inne potrzeby – studio treningowe, ze względu na możliwość indywidualizacji jest bliżej tych potrzeb oraz samego człowieka. Siłownie z racji na komercyjny model działania, zawsze będą skupiskiem przypadkowych osób.

silownia-warszawa-wilanow-trener

Studio treningu personalnego Wilanów

Jeżeli chcesz przekonać się na własnej skórze jak wygląda trening w studio treningu personalnego, to zapraszam Cię na bezpłatną konsultację, połączoną z treningiem próbym do Creo Place Warszawa Wilanów.

Creo Place zapewnia nie tylko wysoki poziom komfortu, ale również najlepszą jakość treningów personalnych, za którą osobiście odpowiadam. Pracujemy według autorskiego programu treningowego – Creo Way, co odróżnia nas od innych obiektów tego typu.

Hasłem przewodnim studia jest Recreate Yourself, naszą metodologię treningowo-żywieniową, zbudowałem wokół założenia pełnej metamorfozy Twojego ciała, zdrowia, wyglądu, nastawienia psychicznego, tak byś mógł wypracować nowego siebie – osobę, z która będziesz czuć się dobrze.

Adres studia treningowego Creo Place Warszawa Wilanów:

Aleja Rzeczypospolitej 20/U8
02-972 Warszawa

Numer telefonu:

797638499