Treningi sztuk walki dla kobiet

Treningi sztuk walki to efektywna forma aktywności fizycznej, coraz bardziej doceniana przez kobiety. Poprzez swoją różnorodność możesz dzięki nim utrzymać zdrowie i świetne samopoczucie, czy też potraktować jako sposób na intensywne spalanie tłuszczu.

Jeżeli jesteś kobietą i zastanawiasz się czy warto trenować sztuki walki, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Ps.

A jeśli już wiesz, że chcesz trenować sztuki walki (boks, zapasy, mma) z doświadczonym w tym sporcie trenerem personalnym, to dowiedz się więcej – KlIKAJĄC TUTAJ.

treningi sztuk walki dla kobiet

Sztuki walki SĄ dla kobiet

Sztuki walki to mordobicie dla facetów – ten mit na szczęście odchodzi już do lamusa. Boks, kick-boxing, mma są formami aktywności fizycznej przeznaczonej nie tylko dla zawodników.

Coraz więcej kobiet, bez względu na poziom aktywności fizycznej docenia atrakcyjność i dynamikę takich treningów.

Jeżeli szukasz dla siebie emocjonującego sportu, ponieważ nudzi Cię bieganie oraz statyczna siłownia – sztuki walki są dla Ciebie.

Jeżeli chcesz efektywnie chudnąć i spalać dużo kalorii – sztuki walki są dla Ciebie.

Jeżeli chcesz się poruszać, być sprawną oraz silną kobietą – sztuki walki są dla Ciebie.

Treningi sztuk walki – jakie dają korzyści?

Korzyści płynące z uprawiania sportu są niepodważalne.

Zdajesz sobie sprawę, że ruch wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty życia? Od lepszego samopoczucia, przez sprawniejsze działanie mózgu, szybszy metabolizm, a na atrakcyjnym wyglądzie kończąc.

Czego oczekujesz podejmując aktywność fizyczną?

Chciałabyś po prostu się poruszać, czuć że robisz coś dla siebie? Świetnie, ćwicząc np. boks poprawisz swoją koordynację ruchową i kondycję.

Czujesz, że lekko się zapuściłaś i chciałabyś spalić tkankę tłuszczową? Trenuj kick-boxing – dynamiczne kopnięcia w worek zapewnią Ci więcej spalonych kalorii niż intensywne zajęcia fitness.

Zawsze marzyłaś o mięśniach i dynamicznej kobiecej sylwetce? Jeżeli siłownia Cię nudzi pomyśl o mma dla kobiet. Ta wszechstronna dyscyplina pozwoli zbudować silne ciało.

Kobiety chodzące na treningi sztuk walki zaczynają coraz częściej wybierać sport, który daje im satysfakcję – możesz osiągać efekty takie jak na zajęciach fitness, siłowni, bieganiu, treningu w domu… Tylko, że możesz zrobić to LEPIEJ z większą przyjemnością i satysfakcją!

Boje się, że nie dam rady!

Kiedy myślisz „treningi sztuk walki”, zapewne pierwsza myśl to intensywne zajęcia i hektolitry przelanego potu. Biorąc pod uwagę swoją aktualną kondycję fizyczną (jeśli jesteś początkująca) raczej nie wróżysz sobie wytrwania dłużej niż 5 minut.

Wyobraź sobie, że każda z osób, która dziś czerpie satysfakcję i korzyści z ćwiczenia sztuk walki, miała na początku identyczne myśli!

Uspokajam – trenerzy to nie psychopaci!

Doskonale wiedzą, że intensywność zajęć musi być (i jest) dostosowana do Twojego aktualnego poziomu sprawności fizycznej.

Nie chodzi o to, aby Cię fizycznie zdewastować, a następnie zrazić do sztuk walki, bo to „twardy sport”. Najlepiej nie myśl i nie zastanawiaj się zbyt wiele – przyjdź i po prostu zacznij trenować.

boks dla kobiet warszawa

Treningi personalne, czy grupowe?

Przygodę z uprawianiem sztuk walki najbezpieczniej zacząć pod okiem profesjonalnego trenera. Jeżeli chcesz skutecznie nauczyć się pływać, to czy oglądasz najpierw filmy na youtube z techniką, a później idziesz na basen i próbujesz je odtwarzać?

Jeśli nie utoniesz za pierwszym razem, taka samodzielna nauka będzie długotrwała, nieefektywna, a dojście do odpowiedniej techniki będzie Cię kosztować wiele błędów.

Podobnie jest ze sztukami walki – skorzystanie z pomocy trenera lub zajęć grupowych to najlepsza forma nauki, szczególnie jeśli nie miałaś wcześniej styczności z takim sportem.

Co wybrać trening personalny, czyli 1:1 z trenerem, czy zajęcia grupowe w kilkanaście osób?

Trening personalny daje większy komfort pracy i szybsze osiąganie efektów, bez względu na tym czy zależy Ci na poruszaniu się, odchudzaniu, czy intensywnym trenowaniu. Uwaga trenera skupiona jest na Tobie, a zajęcia dopasowane idealnie do Twojego poziomu kondycji (Czym jest trening personalny? Kliknij i przeczytaj).

Poza tym możesz elastycznie umawiać godziny treningów, a trener będzie Twoim osobistym motywatorem.

Zajęcia grupowe – w tym przypadku uwaga trenera musi być rozproszona na kilkanaście osób, a ćwiczenia przystosowane do całej grupy. Moim zdaniem warto rozważyć jeśli już wcześniej trenowałaś np. na siłowni, ponieważ wtedy Twoja kondycja najprawdopodobniej będzie wystarczająca.

Treningi sztuk walki, co wybrać?

Boks, mma, kick-boxing, co wybrać na początek? Jaki typ treningu będzie dla Ciebie odpowiedni?

Boks dla kobiet

Ten sport polega przede wszystkim na wykonywaniu uderzeń rękami i sprawnym przemieszczaniu się nogami w pozycji bokserskiej. Zdecydowanie poprawisz swoją koordynację oraz kondycję, a także będziesz mogła poczuć się pewniej posyłając serie uderzeń w worek.

Ze względu na charakterystyczną pozycję ciała podczas treningu bokserskiego – zaokrąglone plecy w górnej części, nie polecam go osobom pracującym dużo przy biurku. Jeżeli występuje u Ciebie tzw. skrzyżowanie górne czyli: garbisz się, Twoja głowa wysunięta jest w przód, barki zaokrąglone, a Ty odczuwasz regularnie napięcia w okolicy szyi, to po boksie będzie jeszcze gorzej. Najpierw należałoby popracować nad postawą ciała.

Jednakże spośród wszystkich opcji boks jest najbezpieczniejszy – nie musisz uderzać w człowieka, możesz uderzać w worek.

MMA dla kobiet

MMA to wszechstronne sztuki walki, łączące w sobie elementy boksu, zapasów, kopnięć itd. MMA jest sportem bardzo kontaktowym i w mojej opinii najbardziej kontuzjogennym. Jeżeli wybierzesz się na zajęcia grupowe, musisz wziąć pod uwagę, że sporo będzie tam nauki elementów technicznych np. obaleń, duszeń itp.

Nie każdemu może odpowiadać wywracanie się i siłowanie z obcą osobą. Jeżeli już, to polecam treningi kobietom, które po pierwsze – mogą przyjść posiniaczone do pracy, a po drugie nie mają żadnych urazów kręgosłupa, stawów itp.

Kick-boxing dla kobiet

Można powiedzieć, że kick – boxing to taki boks z wykorzystaniem uderzeń nogami. Zarówno kopnięcia jak i ciosy pięściami można wykonywać na worku lub w bezpieczny sposób z partnerką/trenerem.

Intensywna praca nogami wymaga dużo energii, także będziesz mogła spalić wiele kalorii i moim zdaniem będzie to najlepsza opcja jeśli chodzi o gubienie tkanki tłuszczowej. Jeżeli jeszcze dorzucisz odpowiedni plan żywieniowy – sukces gwarantowany.

Sprawne trenowania kick-boxingu wymaga odpowiedniej elastyczności ciała – nastaw się na dużo ćwiczeń rozciągających.

Trening personalny dla kobiet

Trening personalny nie jest konkretnym sportem walki, ale jeśli ćwiczysz 1:1 z trenerem masz zdecydowaną przewagę już na starcie.

Przede wszystkim treningi osobiste zawsze wiążą się z nadrobieniem wszelkich braków, przykładowo: dużo siedzisz przy biurku i boli Cię kręgosłup, jednak chciałabyś ćwiczyć boks. Trener personalny najpierw ustali ćwiczenia pod kątem naprawy aktualnych problemów, a później tak dostosuje poszczególne elementy sztuki walki, że będziesz mogła cieszyć się z ich uprawiania.

Jak zacząć trenować sztuki walki?

Jeśli czujesz się zagubiona w gąszczu aktywności fizycznej, a myśl o rozpoczęciu sportu od razu związana jest z wątpliwościami: czy dam radę? czy wytrwam? czy to dla mnie? czy inni będą na mnie patrzeć? czy nie jestem za słaba?

To po prostu przejdź do zakładki kontakt i napisz wiadomość:

„Cześć! Chce zacząć trenować”

Skontaktuje się z Tobą i krok po kroku pokaże co robić.

treningi dla kobiet warszawa

Jeżeli jesteś już zdecydowana, to przede wszystkim warto pomyśleć o wygodnym, niekrępującym stroju. Ubranie ma być takie abyś nie musiała się zastanawiać jak w nim wyglądasz. Możesz wybrać luźne dresy albo specjalne leginsy i topy do ćwiczeń (pod względem strojów dla kobiet moim zdaniem świetne jest Oysho i ich kolekcja sportowa, polecam sprawdzić).

Co do butów – wystarczą wygodne np. do biegania, ale tak aby stopa trzymała się stabilnie.

Jeżeli chodzi o sprzęty specyficzne dla danych sztuk walki np. rękawice bokserki, to szczegółów dowiesz się na pierwszym treningu. Trener dokładnie opowie Ci co należy kupić.

Pamiętaj jednak, że aby rozpocząć treningi żaden sprzęt nie będzie potrzebny! Jeżeli spodobają Ci się zajęcia, dopiero wtedy możesz pomyśleć o przejściu na „wyższy poziom”.

Treningi sztuk walki w Warszawie

 

Treningi sztuk walki dla kobiet prowadzimy w dwóch lokalizacjach w Warszawie:

    • siłownia Cityfit Rondo ONZ ul. Twarda 18
    • siłownia Aligatores ul. Nowogrodzka 50/54

Jeżeli chcesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce, zapraszam Cię na bezpłatną konsultację lub bezpłatny trening próbny. Omówimy Twoje indywidualne cele, porozmawiamy o ramowym planie działań, poznasz szczegóły współpracy – Wyślij wiadomość.

trener sztuki walki Warszawa

Serdecznie zapraszam! Trener Marcin