Ćwiczenia z Workiem Bułgarskim – Podstawy (część 1)

Już wiesz, jakie zalety ma trening z workiem bułgarskim i jaki worek dla siebie wybrać, być może masz nawet jeden własnej roboty!

W każdym razie czas na zapoznanie się z ćwiczeniami, jakie można z nim wykonywać.

 

Dwa Słowa o Ćwiczeniach z Workiem Bułgarskim…

 


Oczywiście istnieje wiele wariantów wykorzystania tego sprzętu, z czego jedne są trudniejsze a inne łatwiejsze. W tej chwili skupimy się na ćwiczeniach, które będą eksploatowały Twój organizm w mniejszym stopniu. Dzięki temu zabiegowi zaczniesz powoli przyzwyczajać ciało do nowej formy ruchu, co sprawi, że przygotujesz się na większy wysiłek i zapobiegniesz powstawianiu kontuzji.

 


Pamiętaj, aby przy każdym ćwiczeniu zwracać maksymalną uwagę na technikę, ponieważ każdy błąd może sprawić, że Twój trening z workiem bułgarskim będzie nie tylko mniej efektywny, ale i niebezpieczny!


Dlatego ego oraz chęć zaimponowania innym użytkownikom siłowni należy odstawić na bok.

Jeżeli ćwiczenia będą wykonywane poprawnie, to nawet pomimo relatywnie małego zmęczenia efekty będą odczuwalne.

 

Lepsze wyczucie worka, lepszy balans ciałem, przygotowanie mentalne i fizyczne do cięższych ćwiczeń, to jest to, co chcesz teraz osiągnąć.


Koniec Gadania… Czas Rozpocząć Ćwiczenia!

 

W poniższym wideo przedstawiam pierwsze ćwiczenie z workiem bułgarskim, w serii nagrań dla początkujących.

 

Powodzenia! 


Zapisz się do Newslettera, aby otrzymać Kalkulator Posiłków w diecie oraz być na bieżąco z umieszczanymi na stronie materiałam – szczególnie jeśli chcesz poznać ćwiczenia z workiem bułgarskim.


Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to zapraszam Cię do siłowni CityFit Rondo ONZ (ul. Twarda 18), na wspólny trening z workiem bułgarskim!

 

Trening z workiem bułgarskim spala mnóstwo kalorii i rzeźbi ciało. Wraz z odpowiednią dietą, jesteś w stanie wypracować schludną sylwetkę.


– Trener Janek