Trening z Workiem Bułgarskim – Fenomenalne Wyzwanie Dla Całego Ciała!

 

Obejrzyj filmik i poznaj trening z workiem bułgarskim!

Jeżeli chcesz poczuć każdy mięsień w swoim organizmie, znaleźć odskocznię od typowego treningu siłowego na maszynach lub z wolnymi ciężarami, a na dodatek masz problemu z utrzymaniem właściwej postawy, to worek bułgarski jest dla Ciebie!

Tak, dobrze przeczytałeś, poprawnie wykonane ćwiczenia z workiem bułgarskim mogą nie tylko poprawić Twoją wytrzymałość fizyczną, ale i równowagę, wspomóc kręgosłup poprzez rozbudowę korpusu mięśniowego (core), który będzie stabilizował Twoją postawę, a poza tym niesamowicie pobudzić metabolizm do spalania kalorii.

Co więcej, z workiem bułgarskim możesz ćwiczyć nie tylko na siłowni.

To mały sprzęt, niezajmujący wiele miejsca, a umożliwiający pobudzenie całego organizmu poprzez zwykły trening w domu lub ogródku, bez zbędnych ciężarów.

 

Skąd się Wziął?

 12835035_946532465395978_1507833535_n

Pierwotnie worek bułgarski został wymyślony przez bułgarskiego trenera zapasów Ivana Ivanova w 2005 roku, na potrzeby amerykańskiej kadry zapaśniczej, dzięki jego metodzie treningowej niektórzy z zawodników zdobyli olimpijskie złoto!

Tajemnica jego skuteczności leży w kształcie i idealnym rozłożeniu ciężaru, który pozwala zaatakować wiele grup mięśniowych na raz.

 

Jakie Ćwiczenia z Workiem Bułgarskim Można Wykonywać?

 

Dzięki uchwytom na końcach i po zewnętrznej stronie worka możemy wykonywać wiele wariacji ćwiczeń na górne i dolne partie ciała, do niektórych można również przyczepić dodatkowe obciążenie, co sprawia, że uzyskujemy możliwość skatowania mięśni w bardziej siłowy sposób.

Oprócz tego worek bułgarski umożliwia nam wykonanie ćwiczeń dynamicznych jak spinning i kołysanie, a także zmęczenia przedramion, bicepsów, tricepsów czy barków.

 

Ale co Dokładniej Daje?

 

To zależy jak chcesz przeprowadzić trening z workiem bułgarskim.

Możesz go wykorzystać w treningu HIIT, aby w krótkim czasie pobudzić maksymalnie swój organizm do spalania ogromnych ilości kalorii lub wykorzystać go w treningu wzmacniającym mięśnie posturalne, co jest przydatne w codziennym życiu.

Swoje zastosowanie znajdzie także przy sportach walki (mma, box, itp.), ponieważ trening mięśni głębokich tułowia, zapewnia właściwą postawę ciała w pozycji stojącej oraz ma wpływ na koordynację ruchową, pozwalając na wyprowadzanie potężniejszych i szybszych ciosów.

Ponadto trening z workiem bułgarskim wzmacnia serce, poprawia pracę układu krwionośnego i układu oddechowego.

 

Dzięki temu, że możesz z nim trenować na świeżym powietrzu, zyskujesz szansę na ładną opaleniznę i dotlenienie organizmu, jak i wzmocnienie odporności immunologicznej.

 Ćwiczenia z workiem bułgarskim to idealny sposób na wykształcenie sprawnej i dobrze wyglądającej sylwetki, więc jeżeli kiedyś lekceważyłeś ten niewinnie wyglądający worek, to lepiej teraz po niego sięgnij!

Pamiętaj, że prawdziwą sztuką jest danie organizmowi porządnego wycisku poprzez umiejętne korzystanie ze sprzętu, najlepiej takiego, który wymaga od Twojego ciała zaangażowania wielu grup mięśniowych. Chyba nie masz już wątpliwości, że worek bułgarski jest tu najlepszym przykładem.

 

www.jansloniewicz.pl

Jeżeli chcesz dalej pogłębiać wiedzę na temat treningu, to koniecznie zajrzyj do artykułu o przysiadach i sprawdź, który rodzaj przysiadu jest dla Ciebie najlepszy – kliknij aby przeczytać!Czy korzystasz już z mojego Kalkulatora Posiłków, który ułatwia redukcję lub wzrost masy ciała?

Jeżeli nie, to zapisz się do newslettera, aby pobrać to bezpłatne narzędzie! – Kliknij tu!

Prócz kalkulatora posiłków, otrzymasz informacje o najnowszych wpisach i innych materiałach.

 

Jeżeli szukasz trenera personalnego w Warszawie i chcesz trenować np. w CityFit Rondo ONZ oraz otrzymać specjalny rabat na zakup pierwszego pakietu treningów personalnych, to przejdź do sekcji kontakt i napisz do mnie wiadomość 🙂

 

– Trener Janek