CityFit Rondo ONZ – szczera recenzja klubu fitness

CityFit Rondo ONZ to nowoczesny klub fitness w śródmieściu, zlokalizowany tuż obok Ronda ONZ.

Ogromna powierzchnia – 3200 mkw, nowoczesny sprzęt, liczne strefy treningowe, czynią siłownię jednym z najlepszych miejsc w Warszawie do ćwiczeń oraz prowadzenia treningów personalnych.

Jeżeli szukasz siłowni w Centrum, przeczytaj moją recenzję, którą stworzyłem z perspektywy trenera personalnego – na pewno znajdziesz wiele ciekawych spostrzeżeń (zobacz również poradnik – siłownie w Warszawie)

cityfitrondoonz

Chcesz trenować z trenerem personalnym w Cityfit Rondo ONZ? Przyjdź do mnie na bezpłatną konsultację –KLIKNIJ.

Lokalizacja i dojazd

cityfit rondo onz

Spektrum Towers – w tym wieżowcu znajduje się siłownia.

 

Ze względu na położenie w centrum miasta – okolice Twardej 18 są doskonale skomunikowane. Zarówno od drugiej linii metra (stacja Rondo ONZ), jak i przystanków tramwajowych przy Alei Jana Pawła II, siłownię dzielą dosłownie 2 minuty spacerem. Sprawnie dojedziesz również rowerem miejskim – tuż przy budynku znajdziesz stację Veturilo.

Jeżeli chodzi o przyjazd własnym samochodem, to niestety komfortowo jest jedynie wczesnym rankiem, późnym wieczorem lub weekendami (pod warunkiem, że nie ma jakiegoś marszu, protestu, biegu itp.)

W godzinach szczytu spotkasz duże korki, a znalezienie miejsca parkingowego (strefa płatna) przy pobliskich ulicach, czyli: Twarda, Emilii Plater, Świętokrzyska, Mariańska – często graniczy z cudem. Siłownia posiada kilka miejsc dla klubowiczów wewnątrz budynku, jednakże wiążą się one z dodatkową opłatą (ok. 6zł/godzina).

mapka parkingów

Czerwonym kolorem zaznaczyłem obszary, w których można szukać miejsca parkingowego.

 

Cityfit Rondo ONZ – strefy treningowe

Powierzchnia klubu i ilość wydzielonych stref treningowych naprawdę robi wrażenie.

Zaczynając od parteru, napotykamy na pierwszy obszar z maszynami do siłowego treningu poszczególnych partii ciała oraz mniejszą strefę cardio z bieżniami, oribitrekami, sprzętami Krankcycle oraz ergometrami wioślarskimi.

silownia cityfit

Następna strefa to wolne ciężary (sztangi, sztangielki), wyciągi, podest do dwuboju olimpijskiego, ławeczki, wyciągi, stojaki do przysiadów i wyciskań oraz maszyny typu hammer (z samodzielnie dokładanym obciążeniem). Ilość dostępnego sprzętu robi wrażenie.

Siłownia wolne ciężary
cityfit wolne ciężary
trener personalny cityfit

Dla fanów kalisteniki i akrobatyki przygotowano sporej wielkości konstrukcję z drążkami, drabinkami, a także kółkami gimnastycznymi.

trening personalny rondo onz

Po wejściu schodami na górę, naszym oczom ukazuje się otwarta przestrzeń przeznaczona do treningu medycznego, funkcjonalnego, rehabilitacyjnego lub innych form niezwiązanych bezpośrednio z typowym trenowaniem siłowym. Jest to strefa mocno oblegana przez trenerów personalnych w godzinach szczytu. Znajdziesz tu: wyciągi kinesis, pasy TRX, piłki fitball, półpiłki bosu, zestaw kettli, piłki lekarskie, gryfy, sztangi fitness, worki bułgarskie, sandbagi, drabinki sprawnościowe, maty, dyski sensomotoryczne, pyloboxy, platformy do skoków i jeszcze wiele innych.

strefa treningu onz
Siłownia twarda 18
trener personalny rondo onz

Sporo wrażenie robi ilość maszyn cardio – bieżnie, bieżnie typu airrunner, schody, steppery, orbitreki (różne typy), rowerki pionowe, poziome, ergometry wioślarskie, airbike’i (dla fanów crossfitu) – jest tego mnóstwo.

cityfit ftness
cityfit cardio

Również na piętrze znajdziemy mniejszą strefę maszyn oporowych, wolnych ciężarów oraz wyciągów – będącą ukłonem w kierunku kobiet i osób początkujących, które być może nie czują się komfortowo w analogicznej przestrzeni na dole (często zdominowanej przez osoby z dłuższym stażem treningowym).

trener cityfit jan sloniewicz

Kolejnymi częściami przestrzeni klubu Cityfit są liczne sale do zajęć grupowych (poza ich godzinami możesz korzystać indywidualnie), mamy tutaj: salę do treningu z pasami TRX, świetnie wyglądającą i dużą salę taneczną, mniejszą salę fitness oraz wyłożoną matami salę do treningu sportów walki.

zajęcia fitness
sala sztuk walki cityfit

Jakby tego było mało, powstała strefa treningu w stylu cross, czy też dwuboju olimpijskiego, gdzie mamy do dyspozycji: kilkanaście sztang, obciążenia bumpery, klatki do podciągania i przysiadów, dwa podesty, piłki medyczne, liny, skrzynie, ghd, bieżnię airrunner oraz dwie maszyny do treningu pośladków oraz prostowników.


trener jan słoniewicz

Cityfit Rondo ONZ – udogodnienia

Siłownia dba nie tylko o formę swoich klubowiczów, ale również o ich regenerację po treningu. Do dyspozycji oddano strefę relaksu z wygodnymi kanapami, krzesłami i stoliczkami do spożycia posiłków. Są również mikrofalówki, więc nie ma problemu z podgrzaniem jedzenia.

klub fitness rondo onz

Na obydwu piętrach znajdują się dozowniki z filtrowaną wodą – bez kłopotu napełnisz swój własny bidon lub butelkę.

Obok wejścia do męskiej szatni znajdziemy maszyny vendingowe z kłódkami do szafek, ręcznikami, proteinowymi przekąskami, a także napojami. Jednakże ceny są odpowiednio wyższe niż w regularnych sklepach np. za wodę 0,5l zapłacimy 3 zł.

trener śródmieście

W szatniach zamontowano automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk oraz kolejną maszynę vendingową z małymi płynami pod prysznic, klapkami, gumami do życia, dezodorantami, patyczkami do uszu itp.

szatnia rondo onz

Oczywiście nie wspomniałem jeszcze o najważniejszym – Cityfit Rondo ONZ jest czynne 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu, bez względu na dni wolne od pracy, czy święta.

Z mojego punktu widzenia udogodnieniem jest brak recepcji – wchodzisz sam, jak również we własnym zakresie, bez pomocy obsługi możesz dokonać zakupu wejściówki.

Warto też wspomnieć o serwisie sprzątającym, który jest obecny przez cały czas i konsultantach CityFit, służących pomocą w kwestiach wejścia do siłowni oraz odnalezienia się na niej.

Regularnie, dwa razy w miesiącu klub organizuje specjalne, bezpłatne wydarzenia dla członków – spotkania z akredytowanymi trenerami personalnymi oraz konsultacje dietetyczne (możesz podczas nich skorzystać z maszyny do pomiaru składu ciała).

Treningi personalne w Cityfit Rondo ONZ

Tak jak wspomniałem na początku tekstu, chciałbym ocenić siłownię również z punktu widzenia trenerów personalnych.

Należy zwrócić uwagę, że możesz spotkać dwa rodzaje trenerów – osoby akredytowane przez klub (czyli związane z CityFit) oraz niezależnych trenerów na własnej działalności gospodarczej (przynajmniej teoretycznie).

Osobiście należę do tej drugiej grupy, a w siłowni spędzam większość dnia – prowadząc zajęcia z moimi klientami (zobacz ofertę).

Klub nie ingeruje w to kto prowadzi treningi personalne, więc niezależni trenerzy nie muszą opłacać ryczałtu (podobnie jak w sieciach Mcfit), więc jest ich tam całkiem sporo.

Update: Aktualnie w sieciach Mcfit oraz Cityfit obowiązuje opłata miesięczna (ryczałt) dla trenerów zewnętrznych. Mimo tego, siłownia nadal jest jednym z najlepszych miejsc do prowadzenia treningów personalnych.

Jeżeli dogadałeś się ze swoim trenerem w kwestii współpracy, wystarczy, że obydwaj macie karnety i śmiało możecie ćwiczyć.

Z mojej perspektywy jest to najlepsza, low-costowa siłownia do prowadzenia działalności trenerskiej. Nie chodzi wyłącznie o ceny karnetów itp., ale przede wszystkim o odpowiednią przestrzeń. Żyjemy w czasach, gdzie wiele osób potrzebuje treningu zdrowotnego, skoncentrowanego na rozciąganiu, budowaniu świadomości ciała, wzmacniania mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni brzucha. Taki typ trenowania wymaga miejsca, aby można było wygodnie rozłożyć się z matami, gumami i innym niezbędnym sprzętem na podłodze.

Według mojej wiedzy, nie znajdziesz w okolicy drugiego takiego klubu fitness. Trening siłowy, czy też kulturystyczny możesz wykonać z podopiecznym wszędzie, ale rzadko która siłownia przeznacza tyle powierzchni z myślą o trenerach.

Plusy i minusy

Tak naprawdę większość plusów i zalet została już wymieniona wyżej: ogromna powierzchnia, liczne strefy treningowe, sprzęt renomowanych marek (min.: technogym, assault, hes), obsługa sprzątająca, konsultanci, przestrzeń dla trenerów personalnych, godziny otwarcia, cena karnetów, brak długoterminowych umów, cykliczne odświeżanie, uwzględnianie próśb klubowiczów, bieżąca konserwacja sprzętu itd.

Jakie zatem widzę minusy siłowni CityFit Rondo ONZ?

W pierwszej kolejności będzie to wspomniany brak komfortowego dojazdu samochodem i parkingu – co dla wielu osób jest ważne. Kolejna sprawa dotyczy wejścia do klubu, które odbywa się przez specjalną kapsułę. Czytnik odcisków palca często zawodzi, przez co czasem występują kolejki.

wejście rondo onz

Klub jest bardzo popularny i w godzinach szczytu bywa tłoczno (mimo ogromnej powierzchni) – zdarza się, że obsługa sprzątająca nie nadąża, co skutkuje zaschniętymi plamami potu na sprzętach cardio, brakiem papieru toaletowego oraz mydła w łazienkach, a także brudem pod prysznicami.

Również zupełnie niezrozumiały jest dla mnie brak ręczników papierowych, a także płynów do dezynfekcji na siłowni. Argument, że dzięki temu jest ekologiczniej nie ma racji bytu, kiedy weźmie się pod uwagę kwestie higieny. Pomijając już fakt, że ekipa sprzątająca często myje maszyny cardio wodą, używając jednego wiaderka i ścierki do całego sprzętu.

Duża liczba klubowiczów to szybsze zużywanie się pomieszczenia – jak na moje oko remonty wykonywane są “po taniości” np. przytwierdzane do ścian sklejki zaczynają odpadać, a niektóre naprawy dokonywane są za pomocą taśmy klejącej. Warto również wspomnieć o częstych problemach z męskimi toaletami – te bywają wielokrotnie zapchane i nieczynne.

Szczególnie w okresie letnim czuć, że siłownia ma problem z odpowiednią wentylacją i klimatyzacją. Bywa, że piętrze panuje sauna, a na dole jest lodowato. Problem stanowi również uczucie duchoty.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że sieć CityFit to kluby typu low-cost, więc w tej kategorii należy je rozpatrywać.

Aczkolwiek jak dla mnie pod wieloma względami przewyższają miejsca aspirujące do bycia ekskluzywnymi np. Exuma Gym.

Aktualna cena karnetu miesięcznego wynosi 99,95 zł, a w zamian otrzymujemy wszystkie rzeczy, o których już wyżej napisałem, plus możliwość zrezygnowania z niego w każdej chwili (bez długiego wypowiedzenia).

Pozostałe opcje zakupu wejścia (np roczna, do kilku klubów) znajdziecie na stronie internetowej sieciówki – kliknij tutaj.

Jako trener personalny doceniam przede wszystkim ogrom przestrzeni do pracy z klientami, a także brak ryczałtu. Nawet duża ilość osób na sali treningowej nie sprawia, że ludzie “wchodzą sobie na głowę”.

Jak dla mnie, na ten moment, CityFit Rondo ONZ jest siłownią numer jeden jeśli chodzi o śródmieście i wolę – warto ją odwiedzić!

zapraszam na treningi personalnego


Jeżeli uważasz tekst za wartościowy – podziel się nim ze swoimi znajomymi 🙂

Jeśli natomiast szukasz trenera personalnego, chcesz zacząć zmieniać swoje ciało i zadbać o swoje samopoczucie – napisz do mnie.

Pomogę Ci obrać właściwą drogę do lepszego zdrowia i wyglądu.