Tabletki na odchudzanie – schudnij szybko bez wysiłku!

Wreszcie jest! Produkt, na który czekały wszystkie osoby borykające się z nadwagą i nadmiernym otłuszczeniem!

W końcu możesz szybko, bezboleśnie oraz skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha, nóg, ramion, pośladków, a to wszystko bez monotonnych diet oraz wyczerpujących ćwiczeń!

suplementy odchudzanie
.
.
.
.
.
.

Brzmi nieźle, prawda?

Niestety to wszystko kłamstwa, na które nabierasz się kupując kolejne suplementy i tabletki wspomagające proces odchudzania!

Musisz wybacz mi, że przyciągnąłem Cię tutaj podstępem, ale mam Ci coś naprawdę ważnego do przekazania!

Możesz schudnąć skutecznie, możesz schudnąć zdrowo, możesz w końcu poczuć się dobrze we własnym ciele… jeśli tylko uświadomisz sobie, że do tej pory szukałeś nie tego co trzeba.

Nie masz już dosyć tych motywacyjnych zrywów, które dopadają Cię raz na jakiś czas i każą szukać szybkiego sposobu na schudnięcie?
Nie masz już dosyć tego uczucia goryczy, porażki oraz poczucia beznadziejności, kiedy po 3 dniach trzymania restrykcyjnej diety, wyjadasz całą zawartość lodówki? Nie masz już dosyć tego uczucia dyskomfortu, kiedy zakładasz ubrania i wiesz, że wyglądasz w nich źle?

Założe się, że na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco.

Skoro tyle razy próbowałeś już schudnąć i za każdym razem przygoda kończyła się podobnie, to tym razem ZRÓB WSZYSTKO INACZEJ. Nie pójdziesz do przodu, popełniając ciągle te same błędy!

Dlatego ZOSTAŃ ZE MNĄ, a gwarantuję Ci, że po tym co dziś przeczytasz nie sięgniesz już nigdy po tabletki na odchudzanie, tylko rozpoczniesz świadomą drogę zmiany swojego ciała.

Dlaczego sięgamy po tabletki na odchudzanie?

Szukanie drogi na skróty leży w naszej naturze. Podświadomie chcesz osiągnąć cel szybko i bezboleśnie. Czy jest to coś złego? Nie! Wielokrotnie takie podejście się sprawdza, jednakże nie w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.

Internecie, media, kolorowa prasa, facebook, znajomi – zalewają Cię sprzecznymi informacjami, które niejednokrotnie demonizują redukcję tłuszczu pokazując ją jako zbiór zakazów oraz wyrzeczeń.

Tak naprawdę nie wiesz już kogo słuchać i czujesz się coraz bardziej zagubiony.

Tymczasem widząc kolejną reklamę magicznego środka tworzysz sobie nadzieję, że tym razem się uda – to dokładnie jak z kuponem totolotka, kupujesz obietnicę, która się nie spełni.

Najwyższa pora przerwać błędne koło.

Tabletki na odchudzanie – co mówi Nauka?

Pseudonaukowe tezy dotyczące magicznych właściwości różnych suplementów znajdziesz na każdej reklamującej je stronie. Oczywiście to czysta manipulacja – każdy środek nosi miano „jedynego”, „najlepszego”, „najskuteczniejszego”. No i oczywiście nie trzeba robić nic więcej – tłuszcz sam spada.

Zanim przejdziemy do konkretów, chciałbym abyś zaczął myśleć.

Naprawdę sądzisz, że gdyby ktoś wynalazł skuteczne tabletki na odchudzanie (jedyne w swoim rodzaju), to sprzedawałby je np. za 59,99 zł, przecenione z 399,99 zł? Jeżeli coś takiego by istniało – ludzie ZABIJALIBY SIĘ aby to zdobyć.

Już w 2011 roku przeprowadzono systematyczną ocenę popularnych substancji używanych w licznych tabletkach na odchudzanie. Badanie jest o tyle wartościowe, że odniesiono się do 189 naukowych ekspertyz przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat (1).

Jak zatem oceniono składniki wielu popularnych suplementów odchudzających?

 • Przede wszystkim – brakuje wystarczającej ilości danych, potwierdzających działanie substancji wspomagających odchudzanie. Nie ma pewności co do tego, czy wywołują one jakikolwiek efekty prowadzące do redukcji tłuszczu (1).
 • Niektóre ze środków, mimo naturalnego pochodzenia mogą być trujące! Badania pokazują, że tylko 17% Polaków konsultuje dawkę przyjmowanego suplementu z lekarzem, a tymczasem zagrożenie dla zdrowia jest realne – patrz tabelka poniżej (2).
 • We wnioskach jasno zaznaczono, że skutecznym kluczem do odchudzania jest zastąpienie wysoko-przetworzonej żywności (słodycze, gotowe dania itp.), produktami o niskim stopniu przetworzenia (mięso, kasze, owoce, warzywa itp). Oczywiście przy odpowiednim dopasowaniu dziennego budżetu kalorycznego (1).
 • Dotychczasowe badania prowadzone nad substancjami odchudzającymi mają niewystarczającą wartość naukową (chodzi o sposób ich wykonywania, dobrane metody naukowe itp) aby móc je otwarcie polecać, szczególnie jako substytut dla konwencjonalnych sposobów utraty wagi (1).

Chcesz poznać całą prawdę o odchudzaniu? Odkryć dlaczego 80% osób powraca do dawnej wagi w przeciągu kilku lat od zakończenia diety? Kliknij i przeczytaj!

Teraz mam dla Ciebie coś, co nie spodoba się wszystkim producentom, którzy chcą wcisnąć Ci swoje „rewolucyjne” suplementy. Poniższa tabela, opracowana na podstawie wspomnianego już badania, zbiera popularne substancje odchudzające, jednocześnie oceniając ich skuteczność.

Od dziś możesz samodzielnie zabezpieczyć się przed utopieniem pieniędzy w kolejnym bezwartościowym produkcie:

tabletki na odchudzanie
CLA, Garcinia Cambogia, L-kartnityna, Synferyna, Kapsaicyna – to tylko kilka z popularnych składników, które często znajdują się w suplementach obiecujących szybkie usunięcie oponki. Tymczasem działanie większości z nich jest mocno wątpliwe! A kłamstwem jest twierdzenie, że produkty na nich oparte są rewolucją w odchudzaniu.

Jeśli nie tabletki na odchudzanie i suplementy, to co?

Mam świadomość, że skoro czytasz ten artykuł, to najprawdopodobniej jesteś po kolejnej, nieudanej próbie odchudzania. Miota Tobą frustracja, brak wiary w siebie, brak nadziei na to, że kiedykolwiek będziesz wyglądać szczupło! Kolejny poranek zaczynasz od zakładania ubrań, w których wychodząc na ulicę czujesz się niekomfortowo. Masz już zwyczajnie dosyć.

Czy jest jeszcze dla Ciebie jakakolwiek szansa? Jest! Trzeba wszystko poukładać na nowo i zrozumieć, że ze względu na niewłaściwy obraz procesu odchudzania, masz nierealne wymagania wobec swojego ciała, które muszą zakończyć się porażką.

Twoje nowe spojrzenie na odchudzanie

Więcej na ten temat – cała prawda o odchudzaniu

Gotowy na rewolucję? Zaczynamy:

  • Odchudzanie to proces – nie przytyłeś wczoraj, nie schudniesz jutro. Decyzje, które podejmowałeś mniej lub bardziej świadomie na przestrzeni ostatnich lat, wpłynęły na miejsce, w którym jesteś dziś. Żeby wygrać z tłuszczem, uświadom sobie, że najważniejsza jest konsekwencja, czyli codzienne podejmowanie małych, dobrych kroków, prowadzących w kierunku redukcji wagi.
  • Zapomnij o diecie – na diecie jesteś cały czas. Dieta, to sposób w jaki się odżywiasz. Jeżeli chcesz być zdrowy, to „nie przechodź na dietę”, tylko dokonaj na stałe odpowiednich zmian w aktualnym menu.
  • Silna wolna to za mało – wielokrotnie pisałem, że rola silnej woli w odchudzaniu jest przeceniana. Wyobraź sobie dwójkę ludzi na diecie – jedno z nich łamie postanowienia po tygodniu, drugie po miesiącu. Druga osoba miała silniejszą wolę, ale co z tego, skoro ostatecznie obydwoje polegli?
  • Nie zmuszaj się – twórz nawyki – poprzez edukację oraz budowanie poczucia, że Twój nowy sposób życia jest dla Ciebie dobry i lepiej się czujesz, zaczynasz naturalnie wybierać wszystko w zgodzie ze zdrowym trybem życia.
  • Pomyłka nie oznacza porażki – ile znam takich historii, że przez jeden, nieznaczny dietetyczny wybryk, ludzie zajadali efekty kilkumiesięcznego bycia na diecie. Tak samo jak jeden właściwy posiłek, nie zrobi z Ciebie szczupłego osobnika, tak jeden niewłaściwy, nie przekreśla Twoich dotychczasowych starań!
  • Efekt yo-yo to wina diet – korzystanie z restrykcyjnych diet sprawia, że organizm się broni i działa przeciwko Tobie. Wygłodzone ciało tylko szuka okazji aby odrobić straty. Nie dziw się więc, że efekt yo-yo to nieunikniona rzecz dla większości osób na diecie.
  • Najadaj się – niezwykle często problemem przy odchudzaniu jest jedzenie za mało! Tak – Twoje ciało potrzebuje jedzenia, żeby chudnąć. Jeżeli dostarczasz go niewiele, to hamujesz tempo metabolizmu, przez co redukcja tkanki tłuszczowej będzie niemożliwa.
  • Odpowiednia intensywność ćwiczeń – warto się ruszać. Oczywiście – można schudnąć bez aktywności fizycznej, ale świetnie wpływa ona na Twoje nastawienie oraz samopoczucie. Musi być jednak właściwie dobrana do Twojego stylu odżywiania.
  • Przebadaj się! – być może Twoje problemy ze zrzuceniem i nabieraniem wagi wynikają z zaburzenia gospodarki hormonalnej. Skonsultuj się z lekarzem.

Tabletki na odchudzanie – podsumowanie

Wierzę, że dzięki mojemu artykułowi poważnie zastanowisz się przed wydaniem pieniędzy na kolejne, nieskuteczne suplementy diety. Wszystkie działania producentów oparte są o niewiedzę oraz frustrację osób, które szczerze chcą schudnąć, ale nie wiedzą jak.

Choćby nie wiem jakie obietnice zostały Ci przedstawione i jak rzetelnie wyglądałaby reklama – musisz zachować ostrożność. Zawsze możesz sprawdzić, czy magiczna substancja nie znajduje się w tabelce, którą przedstawiłem Ci wyżej.

Odchudzanie wymaga zmiany myślenia, tylko dzięki rozumieniu procesu gubienia wagi oraz właściwemu punktowi widzenia możesz osiągnąć sukces.

 


Spodobał Ci się mój artykuł? Uważasz, że jest wartościowy? Podziel się wiedzą ze znajomymi i udostępnij! 🙂

tabletki odchudzające

Nie radzisz sobie z odchudzaniem? Nie wiesz jak zacząć? Kliknij w powyższy obrazek i napisz wiadomość – pomogę Ci zacząć.


Bibliografia:
1. Poddar, Kavita & Kolge, Sanjivani & Bezman, Lena & Mullin, Gerard & Cheskin, Lawrence. (2011); Nutraceutical Supplements for Weight Loss: A Systematic Review; Nutrition in clinical practice; 26. 539-52.
2. S&W Research, Polacy a suplementy diety. Raport badawczy, 2017.