Usuń ból pleców bez wstawania z krzesła!

Co zrobić, gdy siedzisz w pracy, bolą Cię plecy, a Ty nie możesz wstać?

Zobacz jak rozluźnić kręgosłup nie ruszając się z krzesła!

Praca biurowa

Dyskomfort w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest coraz większym problemem wśród osób pracujących głównie w trybie siedzącym. Nienaturalna pozycja, do której zmusza nas krzesło, nie ma nic wspólnego ze zdrowiem.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje plecy, powinieneś poznać techniki poprawnego siedzenia – kliknij aby przeczytać

Natomiast teraz dowiesz się co możesz robić w trakcie pracy, gdy nie możesz wstać, a kręgosłup daje się we znaki. To nie jest trening, na który musisz poświęcić dodatkowy czas w domu, na siłowni itd, wybierz dogodne ćwiczenia i je zastosuj – zobaczysz, że działają!

Joga na krześle

1.Kot-Krowa

Z tym ćwiczeniem powinieneś już być na „Ty” (patrz artykuł o rozgrzewce). W szczytowych momentach przytrzymaj pozycję na 3 sekundy i powoli przejdź do kolejnej.


2. Rozciągnie pośladków

Siedzenie źle wpływa na mięśnie pośladkowe, nie tylko je osłabia ale i skraca ich długość. Nawet po krótkim strechingu poczujesz wyraźną ulgę.

Wyżej skupiałeś się na m. pośladkowym średnim. Tutaj głównym celem jest m. pośladkowy wielki oraz staw biodrowy. Oprzyj stopę jednej nogi na kolanie drugiej i zachowując prosty kręgosłup pochyl się w przód.


3.Skręt odcinka piersiowego

Ułożenie wyrostków stawowych kręgosłupa piersiowego umożliwia mu ruchy obrotowe. Często zapomina się o tym fakcie, przez co stajemy się mniej mobilni i bardziej podatni na urazy. Do tego dochodzi odczuwalna sztywność, której rotacja pomoże się pozbyć.


4. Schylanie się po długopis

Tutaj celem jest rozciągnięcie prostowników i innych grup mięśniowych, oplatających kręgosłup lędźwiowy. Kolejny sposób, by zapobiec nadmiernemu przodopochyleniu miednicy (prowadzącemu min. do hiperlordozy).


5.Rozciąganie m. czworogłowych

Przez siedzący tryb życia mięśnie czworogłowe uda ulegają skróceniu, przez co destabilizują sylwetkę. M. prosty, będący jedną z jego głów, jest silnym zginaczem bioder, więc może przyczyniać się do pogłębienia lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


6.Ruch zamykania szuflady

Szyja po lewej stronie, to częsty efekt przesiadywania godzinami przed nisko stojącym monitorem (jak tego uniknąć? kliknij!). Żeby wada się cofnęła, należy przywrócić odcinkowi szyjnemu jego dawny kształt. Przydatny będzie ruch zamykania szuflady. Wyobraź sobie, że Twoja głowa to właśnie taki mebel i chcesz ją wsunąć na miejsce. Pamiętaj, że ruch „zamykania” odbywa się wyłącznie w linii prostej.


7.Rozciąganie szyi

Inną przyczyną bólów w okolicy szyi są spięte mięśnie, które dodatkowo przyczyniają się do wcześniej wymienionej wady. Posprawdzaj różne kąty nachylenia, aby wychwycić obszary, które najbardziej potrzebują rozluźnienia. Podczas działania na jedną stronę, pomocne będzie opuszczenie przeciwległego barku.

 


PJ2_3621

Autor bloga podczas „pompowania bicków” 🙂

Jeżeli spodobał Ci się artykuł i chcesz wiedzieć o najnowszych wpisach tego typu, to zapisz się na newsletter! i bądź na bieżąco z kolejnymi artykułami!

 

Szukasz trenera, który pomoże Ci wrócić do formy?Chcesz ćwiczyć w klubach takich jak: CityFit Rondo ONZ, McFit Świętokrzyska, Fitness Club Platinum? A może potrzebujesz indywidualnego programu on-line dopasowanego do Twoich potrzeb? zapoznaj się z moją ofertą! – kliknij tu!

 

Odwiedź mnie również na Facebooku – kliknij i polub fanpage.

 

A tu są moje filmy, zapraszam! – youtube

 

Trener Janek