Uniwersalne ćwiczenie rozgrzewkowe? Baby Crawling!

Jeżeli trenujesz w sposób świadomy, a wykonywanie ćwiczeń to dla Ciebie coś więcej niż machanie ciężarkami, to na pewno dostrzegasz jak ważnym aspektem jest odpowiednia rozgrzewka.

Czas na powrót do okresu niemowlęcego

 

Osiąganie coraz lepszych wyników siłowych, przy jednoczesnym unikaniu kontuzji wymaga czegoś więcej niż 5 minutowy trucht na bieżni i kręcenie łokciami.

 

Dlatego zachęcam Cię do włączenia ćwiczenia, które jest chyba jednym z najbardziej podstawowych wzorców ruchowych – raczkowanie.

Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz pospinane grupy mięśniowe, przekładają się na sytuację, w której wiele osób jest niezdolnych do skoordynowania tak prostego ćwiczenia (nie mówiąc już o przysiadach, martwych ciągach itp)

Baby Crawling pobudzi do pracy Twój: układ mięśniowy (napięte mięśnie posturalne, aktywacja mięśni stabilizacyjnych), układ nerwowy (koordynacja ruchu), układ krążenia (to ćwiczenie jest męczące! 🙂 ).


Jak wykonać Baby Crawling w wersji rozgrzewkowej?

1. Przyjmij pozycję czworaczą – podpór na dłoniach i kolanach. Zachowaj kąt prosty pomiędzy udem, a podudziem, udem, a tułowiem oraz tułowiem, a ramionami.

2. Zadbaj o ustabilizowanie obręczy barkowej oraz napięcie mięśni brzucha – plecy powinny być proste, w jednej linii z głową.

3. Unieś kolana, tak by znalazły się tuż nad podłogą.

4. Zacznij przemieszczać się do przodu, w sposób pokazany na filmie (film poniżej).

5. Przejdź ok 10-15 m, a następnie zawróć.

 

Ćwiczenie to będzie również doskonałe dla osób początkujących, które chcą nauczyć się wykonywania planka (deski), a także osób z zaokrąglonymi plecami.

 

Film z wykonaniem:Spodobał Ci się ten materiał?

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach!

Polub mnie na facebooku!